U14 pige 2 vinder guld i Rudersdal cup 2017 i b rækken

Spillere (fra venstre):

Mathilde Nielsen, Nicoline Glud, Mikkeline Kronby, Liva Crüger, Nanna Ya Shu Eriksen, Emilie Østgaard, Celine Jansen, Elizabeth Ekmann, Kathrine Jønsson

 

Trænere:

Sebastian Gregersen - eneste tilstedeværende træner i billedet

Daniel Jørgensen

Selina Holmer

Peter Olsen

U14 drenge 2 vinder guld i Rudersdal cup 2017 i b rækken

Spillere: 

Træner: 

U14 pigerne 1 vinder guld i Rudersdal cup 2017

Spillere (fra venstre):

Wilma Olsen, Zara Dyva, Julia Holtorf, Anna Skouboe, Elisabeth Thrane, 

Sarah-Sophie Hansen, Emma Elvang, Emilie Lilleør, Sille Gallov, Athena Wiberg, 

Maira Hindsberger

 

Trænere:

Peter Olsen - eneste tilstedeværende træner i billedet

Daniel Jørgensen

Selina Holmer

Sebastian Gregersen

U14 pigerne vinder guld i Teramo

Spillere: Emilie Lilleør, Athena Wiberg, Sille Gallov, Emma Elvang,Nicoline Glud, Marian Hindsberger, Nanna Eriksen og Kathrine Jønsson

Træner: Peter Olsen og Sebastian Gregersen

U18 Drenge 2 plads 1 division B 2016/17

Spillere: Asbjørn, Carl Helt, Casper Skarby, Axel D'Arcy, Daniel Hindsgaul, Peter Bjørn, Peter Jørgensen, Jakob Svankjær, Emiil Hansen, Marius, Sebastian Gregersen og Sebastian Christiansen

Spillere som ikke var med på dagen : Anders Studt, Phillip, Nikolaj og Simon

Træner: Brian Steffensen og Søren Nielsen

U14 Drenge 2 plads Hillerød Påske Cup 2017

Spillere: Fra venstre - Gustav Digmann, Lauritz Engelberth, Gustav Damgaard, Christophe Rossi, Aske Rankløve, Alexander Andresen, Oliver Termøhlen, Philip Münster, Sebastian Petersen, Pelle Rechnagel.

Træner: Marc Melms

U18 Drenge 2 plads Hillerød Påske Cup 2017

Spillere: Andreas Palm, Anders Wolsing, Axel D'Arcy, Sebastian Christensen, Sebastian Gregersen, Emiil Hansen, Jacob Svankjær, Anders Studt og Peter Bjørn.

Trænere : Brian Steffensen og Søren Nielsen

U13 Piger Sølv Lunda Spelen 2016 B slutspil

U14 Piger Sølv Lunda Spelen 2016 B slutspil

U18 Piger Guld Rudersdal Cup 2016

Spillere : Amalie Kristoffersen, Amalie Ida Oxholm, Amanda Foged, Emilie Steenfeldt, Hanna Jørgensen, Ida Dawids Qvist, Johanne Badsberg Overgaard, Klara Høy Kjær,  Laura Kjeldgaard, Marie Friholm Villumsen, Sofie Dige Groth, Stina Nielsen og Thea Molsgaard

Træner : Rasmus Ipsen og Thomas Kaas

U14 Piger 2 Guld Rudersdal Cup 2016 B slutspil

Spillere : Jasmina Marzouk, Athena Wiberg, Anna Skouboe, Marie Friis Jørgensen, Marie Kraglund, Mathilde Nielsen, Katrine Jønsson, Nicoline Glud, Mathilde Ranch Holm, Rikke Ross

U14 Piger 3 Sølv Rudersdal Cup 2016 B slutspil

Spillere : Benedikte Bartholdy Hyldgaard, Pernille Nielsen, Nanna Eriksen, Carolina Silau, Mie Belbin, Sofia Olsen, Freja Marquard, Mikkeline La Barbera og Ida Dueholm Fischer

U14 Piger 1 Guld Rudersdal Cup 2016 A slutspil

Spillere :

Aliya Edelgren Olsen, Anne Boel, Mille Skouenby, Emilie Lilleør, Mathilde Mørk Sørensen
Nederst fra v.
Sille Gallov Rasmussen, Anne sofie Hoffmann, Maria Hindsberger og Frida Ohms Johannesen

Træner : Rasmus Ipsen, Sebastian Gregersen og Kristian Færgemann

U14 Drengene Guld Rudersdal Cup 2016

Spillere : Frederik, Philip, Laurits, Hans, Jonathan, Tophøj, Rossi, Alexander A, Pelle, Gustav og Digmann.

Træner : Thomas Kaas og Marc Melms

U18 Drengene Guld Rudersdal Cup 2016

Spillere : Marc, Asbjørn, Axel, Daniel, Felix, Sebastin G, Sebastian C, Marius, Nikolaj, Peter J, Peter B, Casper, Carl, Nikolaj, Daniel, Victor og Holle

 

Træner : Morten Sørensen

U18 Pigerne Guld Furesø Cup 2016

U14 Drenge Guld Furesø Cup 2016

Spillere : 

William, Sebastian, Jonathan, Marius, Gustav, Aske, Hans, Frederik, Laurits, Alexander Lauritz, Rossi, Oliver, Alexander B, Pelle, Philip og Digmann.

Trænere: Thomas, Marc og Niclas.

U14 Drenge 2 Guld Amager Cup 2016

Alexander (målmand), Oliver, Pelle, Victor, Jacob (målmand), Aske, William, Lauritz, Jonathan og Niclas (træner)

U18 Pige 1 sølv Theramo cup 2016

Spillere : Amanda Foged, Caroline Steengaard, Lærke Foged, Annesofie Ahlberg, Ida Marie Kristensen, Laura Kjeldgaard, Sofie Dige, Freja Kindt, Maria Vilumsen og Nuka Rosendal 

Træner : Laura og Rasmus

U14 drenge B guld Albertslund cup 2016

Spillere :Alexander A, Alexander B, Frederik, Jonathan, Lauritz, Marius og Pelle 

Træner : Niclas

U18 drenge sølv Albertslund cup 2016

Spillere : Nicklas Haynes, Nicolas Dyhrmann, Carl Helt, Daniel Hindsgaul, Felix Qvist, Casper Skarby, Axel D'Arcy, Sebastian Gregersen, Marc Melms, Kristian Færgemann, Peter Bjørn og Mark Hvidkjær.

Træner : Brian Steffensen, Søren  Nielsen og Rene Haynes

U14 pigerne guld - 2. division A

Øverst fra venstre:

Rasmus Ipsen, Mathilde Meidahl, Rikke Ross, Jasmina Marzouk, Caroline Steengaard, Aliya Edelgren, Mathilde Mørk, Mille Skouenby, Annsofie Ahlberg, Karoline Gudnitz, Frida Johannesen og Laura Challe

 

Nederst fra venstre:

Anne-Sofie Hoffmann, Sofie Arnaa, Caroline Kjellerup og Anne Boel.

Lyngby påskecup 2016 Sølv - U14 Piger

Øverst fra venstre: Karoline Gudnitz, Mille Skouenby, Annsofie Ahlberg, Aliya Edelgren, Mathilde Mørk, Caroline Steengaard, Sofie Arnaa og Caroline Kjellerup

Nederst fra venstre: Anne-Sofie Hoffmann, Rikke Ross, Mathilde Meidahl, Frida Johannesen

Hillerød cup 2016 Guld - U16 Drenge 2 i B rækken

Andreas Palm, August Hyldgaard, David Engholm, Janus Darmer, Gustav Jensen, Kasper Ross, Valdemar Winther, Buster Lammert, Markus Rom, Sebastian Christensen og Viktor Holm

Træner - Mads Vejen

Rudersdal Cup 2015 Guld - U16 Piger B

Målmand 29: Mathilde Schou, 20 - Laura Kühnel, 17 - Nuka Rosendal, 7 - Josefine La Barbera, 25 - Mila Vestphal, 5 - Livia Van der Leeden, 3 - Ida Marie Kristensen, 15 - Julie Fagerlund

Træner Asger Bregnhøj

Holdleder Louise Bak Schou

(Maskot: Mads August Kühnel)

Rudersdal Cup 2015 Guld - U14 Piger

Øverst fra v. Laura challe, Caroline Steengaard, Mathilde Mørk Sørensen, Mille Skouenby, Aliya Edelgren, Annsofie Alhberg Larsen, Karoline Gudnitz og Rasmus Ipsen
Nederst fra v.
Anna Riis Hansen, Anne Boel, Caroline Kjellerup, Sofie Arnaa, Mathilde Meidahl Lundberg og Anne-Sofie Hoffmann.

Rudersdal Cup 2015 Sølv - U14 Drenge

William, Alexander, Gustav, Adam, Philip (mål), Laurits, Sofus, Hans og Sebastian (skadet)

Trænere Thomas og Mark

Teramo Cup 2015 Guld - U16 drenge

Spillere : Marc Hvidkjær, Nikolaj Bruun-Nielsen, Adam Østergard, Carl Helt, Anders Wolsing, Jacob Påskesen, Sebastian Christensen og Kasper Ross.

Trænere : Brian Steffensen og Søren Nielsen

Teramo Cup 2015 Guld - U16 piger

Spillere : Amalie Oxholm, Amanda Foged, Ida Marie Kristensen, Klara Kjær, Lærke Foged, Hansen, Laura Ægidius, Laura Kjeldgaard, Marie Villumsen, Mathilde Bak Schou og Sofie Groth Dige

Trønre :Laura Challe og Michale Holmfred

Furesø Cup 2015 Guld - U14 piger

Øverste række fra venstre: Træner Laura Challe, Anne Boel, Mathilde Meidahl, Aliya Edelgren, Anne-Sofie Hoffmann, Annsofie Ahlberg, Mathilde Mørk, Caroline Steengaard, Karoline Gudnitz, Caroline Kjellerup og Træner Rasmus Ipsen

Nederste række fra venstre: Sofie Arnaa, Mille Lunderskov, Frida Johannesen og Rikke Ross 

Pokalturnering 2 Guld - U16 piger

Spillere : Amanda Foged, Amalie Oxholm, Marie Villumsen, Klara Kjær, Laura Ægedius , Laura Kjeldgård, Johanne Bådsgaard, Sofie Dige og Mathilde Ejby.

Trænere : Gitte Byrgesen og Rasmus Ipsen

2 plads 2 division A - U16 drenge

Spillere : Nikolaj Bruun-Nielsen, Casper Skarby, Axel D'Arcy, Anders Wolsing, Felix Qvist, Andreas Holle, Marius Lambine, Alexander Dahl-Nielsen, Carl Helt, Emil Buchholtz, Marc Hvidkjær, Adam Østergaard, Victor Have og Sebastian Gregersen (på billede mangler Kristian Færgemann og Jacob Paaskesen)

Trænere : Brian Steffensen og Søren Nielsen

Vinder af 1 division A - U16 piger

Spillere : Marie Villumsen, Klara Kjær, Laura Keldgaard, Johanne Overgaard, Julie Gøth, Amalie Oxholm, Sofie Groth, Laura Ægidius og Amanda Foged.

Trænere : Gitte Byrgesen og Rasmus Ipsen

Holstebro cup 2015 u16 piger 2 plads

Spillere : Marie Villumsen, Klara Kjær, Llaura Keldgaard, Johanne Overgaard, Sofie Bjerre, Amalie Oxholm, Sofie Groth, Laura Ægidius og Amanda Foged.

Trænere : Gitte Byrgesen og Rasmus Ipsen

Vandt Strandhåndbold februar 2015 u14 piger

Spillere : Nuka Rosendal, Lærke Foged, Caroline Kjellerup, Karoline Gudnitz og Mille Lunderskov 

Trænere : Asger Bregnhøj og Laura Challe

Rudersdal cup 2014 u14 piger 2 plads

Spillere : Mathilde Meidahl, Annsofie Ahlberg, Julie Fagerlund, Nuka Rosendal, Laura Kühnel, Mathilde Schou, Lærke Foged, Sofie Arnaa og Karoline Gudnitz. 

Trænere : Asger Bregnhøj og Laura Challe

Rudersdal cup 2014 u14 drenge 2 plads

Teramo 2014 U16 piger 1 plads

Spillere: Laura Kjeldgaard, Amanda Foged, Nanna Wagner, Karoline Boas, Nikoline Dyva, Laura Ægidius Johansen, Marie Friholm Villumsen og Amalie Oxholm

Trænere: Michela Holmfred og Laura Challe

2 division 2013/14 U14 drenge 1 plads

Spillere: Marc Sabatier Hvidkjær, Emil Buchholtz, Andreas Holle, Sebastian Gregersen, Marius Lambine, Carl Helt, Casper Skarby, Anders Wolsing, Sebastian Christensen, Kasper Ross, Valdemar Winther, Viktor Holm og Gustav Jensen

Træner: Mads Vejen Olsen

1 division B 2013/14 U16 drenge 3 plads

Spillere: Timothy Albretsen, Nichlas Haynes, August Engelberth, Anders Studt, Axel D’Arcy, Daniel Hindsgaul, Nikolaj Boesby, Christopher Koch, Oskar Juul Jensen, Peter Bjørn, Sebastian Børsting og Frederik Rasmussen

Træner: Brian Steffensen og Morten Sørensen

Ungdomspokal 2 U16 drenge 2 plads

Spillere: Timothy Albretsen, August Engelberth, Anders Studt, Axel D’Arcy, Daniel Hindsgaul, Nikolaj Boesby, Christopher Koch, Oskar Juul Jensen, Peter Bjørn, Sebastian Børsting og Frederik Rasmussen

Træner: Brian Steffensen og Morten Sørensen

Teramo 2013 U16 drenge 1 plads

Spillere: Joachim Ekmann, Nikolaj Boesby, Anton, Jensen, Lasse Sørensen, August Engelberth, Frederik Madsen, Sebastian Børsting, Frederik Sommer, Marc Eriksen og HC Westermann

Trænere: Morten Sørensen og Brian Steffensen

Teramo 2013 U16 drenge 4 plads

Spillere: Nichlas Haynes, Casper Wiinberg, Daniel Hindsgaul, Felix Qvist, Thomas Dean, Axel Kjersgaard, Peter Bjørn, Christopher Koch og Kristian Seehuusen

Træner: Mads Vejen Olsen

2013 Jupiyer cup U16 drenge 2, 2 pladsen

Spillere, Peter Kjeldsen, Rasmus Holle, Kristian Seehuusen, Peter Lundgreen, Rasmus Nielsen, Christopher Koch, Sebastian Børsting, Magnus Hauptstein, Nikolaj Boesby, Frederik Sommer og Alexander HOPPE Mikkelsen 

Trænere: Søren Nielsen og Mads Vejen Olsen

2013 Jupiyer cup U16 drenge 1, 3 pladsen

Spillere, Nicolaj Jensen, Anton Jensen, Rasmus Touborg, Frederik Madsen, August Engelberth, HC Westermann, Frederik Rasmussen, Joachim Ekmann, Andreas Birkbak og Oskar Høgedal

Trænere: Brian Steffensen og Morten Sørensen

2012 AB jule-cup U16 drenge 2, 1 plads bslutspil

Spillere: Peter, Hoppe, Chris, Lundgreen, Sean, Magnus, Anton, Seb, Nielsen og Holle

Trænere: Søren Nielsen

2012 AB Jule-cup U16 drenge 2 plads A slutspil

Spillere: Joachim, August, Rasmussen, Lucas, Touborg, Jensen, Madsen, Oskar og Marc

Trænere: Morten Sørensen og Brian Steffensen